مرجع قضایی صالح در رسیدگی به جرم ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای

Facebook Twitter Linkedin Instagram YouTube VK Xing
()

مرجع قضایی صالح در رسیدگی به جرم ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای ، مرجع صالح در رسیدگی به جرم ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای و انتشار تصاویر و تشکیل گروه و عضوگیری، دادگاه عمومی جزایی می‌باشد.

مرجع قضایی صالح در رسیدگی به جرم ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای

مستندات ماده ۱۱ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می‌نمایند ۱۳۸۶
تاریخ رای نهایی: ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ شماره رای نهایی: ۹۳۰۹۹۷۰۹۲۵۰۰۰۲۷۱

مرجع قضایی صالح در رسیدگی به جرم ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای - آرش علیزاده نیری
مرجع قضایی صالح در رسیدگی به جرم ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای – آرش علیزاده نیری

خلاصه جریان پرونده

حسب گزارش پلیس فتا استان کهکیلویه ‌و بویراحمد آقای م.ک. و م.ک. به اتهام ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌‌های رایانه‌ای اینترنتی و انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن و تشکیل گروه و عضوگیری تحت تعقیب دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج قرار گرفته که دادسرا پس از پاره‌ای اقدام در مورد م.ک. به اتهام سایت مستهجن در شبکه رایانه‌ای و انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن و تشکیل گروه و عضوگیری در سایت کیفرخواست صادره و به دادگاه ارسال که شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی جزایی یاسوج به استناد ماده ۱۱ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت‌های غیرمجاز می‌نمایند قرار عدم صلاحیت خود را به اعتبار و شایستگی رسیدگی دادگاه انقلاب شهرستان بویراحمد (یاسوج) صادر و اعلام و پرونده ارسال که ش. با توجه به ماده ۳ استنادی

(قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت‌های غیرمجاز می‌نمایند) و توجهاً به مواد ۷۴۲ و ۷۴۳ قانون مجازات اسلامی رسیدگی به موضوع اتهامی را خارج از صلاحیت ذاتی دادگاه انقلاب دانسته و دادگاه عمومی را صالح به رسیدگی عنوان نموده که به لحاظ حدوث اختلاف پرونده به دیوان‌عالی‌کشور ارسال که جهت رسیدگی به این شعبه ارجاع شده است.
هیئت شعبه به تاریخ بالا تشکیل جلسه داده و پس از قرائت گزارش آقای کرمی عضو ممیز و ملاحظه اوراق پرونده مشاوره نموده، چنین رأی می‌دهد:

 

رای دیوان

با توجه به این‌که ایجاد سایت مجازی مستهجن در شبکه‌های رایانه‌ای و انتشار تصاویر و تشکیل گروه و عضوگیری از شمول ماده ۱۱ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می‌نمایند خروج موضوعی دارد و با توجه به صلاحیت عام محاکم دادگستری و صلاحیت خاص محاکم انقلاب، بنابراین با تأیید قرار عدم صلاحیت شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی یاسوج و اعلام صلاحیت شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی جزایی یاسوج بدین‌وسیله حل اختلاف می‌شود.
رئیس شعبه سی و پنجم دیوان‌عالی‌کشور ـ مستشار
سیدکریمی ـ کرمی

 

تعیین وقت مشاوره با هماهنگی قبلی

جهت اخذ مشاوره در مورد این موضوع با ما تماس بگیرید

تلفن همراه : ۰۹۱۲۲۰۹۱۵۷۵

تلفن ثابت : ۸۸۰۷۱۵۱۹

آرش علیزاده نیری

وکیل پایه یک دادگستری

عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

متخصص در زمینه جرایم رایانه ای

در صورت مفید بودن لطفا امتیاز دهید.

لطفا برای رای دادن بر روی ستاره ها کلیک نمایید

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *